niedziela, 21 lipca 2013

Smak pstrąga przyciąga

Nie od dziś wiadomo, że rybka jest zdrowa i powinno się ją jeść.

Ja nie bardzo przepadałam za rybą. Wkurzały mnie ości i memłaie, żeby coś wydłubać. Jeść je nauczył mnie  dopiero mój chłopak. On mógby jeść je na okrągło, zna się na nich, rozróżnia. No i mnie miałam wyjścia. Teraz już nie marudzę, jak słyszę, że muszę ją przygotować. Ale broń boże oprwiać!!Tego nie zrobię nigdy..W końcu od czego jest mężczyzna w domu. Niech się wyżywa i zaspokaja swój instynkt łowecki :) I wymyśliliśmy sobie tak, że w niedziele na obiad zawsze jest rybka. (Czsami dwa razy w tygodniu..Zależy jak się trafi). Z tego powodu nawet pies się cieszy... Dostaje głowy do zjedzenia..Bleee.. Dla mnie  to obrzydlistwo i zawsze wychodzę z kuchni jak ona to chrupie ze smakiem..Ale cóż.. jak siedzi i się ślini przy Tobie to jak jej odmówić takiego rarytasa?? Ogólnie wszyscy są zadowoleni..

Dzisiaj niedziela, więc tak wyglądał nasz posiłek..


 
 
A dlaczego pstrąg??
 
"Jeżeli dbasz o swoją sylwetkę, zapewne wiesz, że większość diet odchudzających składa się z posiłków, które nie zawierają wystarczająco dużo witamin i mikroelementów, a stosowanie takiej diety sprawia, że pogarsza się nasze samopoczucie oraz kondycja skóry, włosów czy paznokci.
Aby zaplanować mądrą dietę odchudzającą, bogatą w witaminy i mikroelementy, powinniśmy pamiętać o pstrągu. Jest to ryba słodkowodna zawierająca dużo mniej tłuszczu niż mięso, czy ryby morskie. Charakteryzuję się również niską kalorycznością, a wysoka wartość odżywcza pstrąga powinna preferować ten gatunek ryby w diecie.
Co więcej, najnowsze badania wykazały, że jadłospis obfitujący w ryby przyśpiesza metabolizm. A jeśli ryba, to pstrąg!"

"Ryba zamiast drogich kosmetyków lub suplementów diety?
Tak! Przez specjalistów szczególnie polecany jest pstrąg, który jest jednym z liderów jeśli chodzi o zawartość cennych kwasów Omega 3 pośród wszystkich ryb słodkowodnych. To właśnie dzięki odpowiednio dobranej diecie możemy efektywnie dbać o zdrowy i piękny wygląd.
Musimy jednak pamiętać, o regularnym dostarczaniu kwasów omega 3 do organizmu, ponieważ nie ma możliwości wytwarzania czy zastąpienia czymkolwiek innym kwasów tłuszczowych. Co więcej, potrzebujemy tłuszczów, by rozpuszczać w nich niektóre niezbędne dla zdrowia witaminy.
Kwasy tłuszczowe omega 3 mają wręcz zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry. Omega 3 zapobiegają utracie wody, jednocześnie dbając o prawidłowy poziom nawilżenia. Co więcej, odbudowują one naturalną powłokę hydrolipidową oraz regenerują zaczerwienia poprawiając kondycję wrażliwego naskórka.
Ponad to, udowodniono, że regularne dostarczanie organizmowi kwasów omega 3 wpływa łagodząco na objawy chorób skóry takich jak łuszczyca.
Jednak kwasy omega 3 to nie tylko piękna cera, ale też zdrowe i piękne włosy!
Keratynowa struktura włosa jest chroniona przed zniszczeniem poprzez ochronną warstwę kwasów tłuszczowych. Aby nasze włosy były sprężyste i lśniące musimy dostarczać organizmowi ich odpowiednią ilość nie tylko dzięki stosowaniu kosmetyków, ale przede wszystkim dzięki dobrze dobranej diecie.
Najnowsze badania wskazują, że regularne spożywanie Omega 3 w diecie znacznie poprawia fotosupresję skóry, dzięki czemu ograniczony jest znacznie negatywny wpływ opalania się na skórę (w tym jej szybsze starzenie się), oraz zmniejsza się ryzyko nowotworowe."

To jak w przyszłą niedzielę u was też będzie pstrąg??

1 komentarz: