poniedziałek, 18 listopada 2013

Co kryją nasze stopy??

Masaż refleksologiczny stóp :)
Chyba tak muszę podładować akumulatory :) Przypomniało mi się o tej metodzie..Kiedyś wybrałam taką całą serię masaży..Czułam się po niej cudownie..Chyba muszę to powtórzyć :)

A co to jest??
Refleksologia to znana już w starożytnym Egipcie, naturalna metoda leczenia w pełni bezpieczna, bez tabletek. Polega na prawidłowym "masażu"punktów na stopach, dłoniach lub twarzy pacjenta. Punkty te, zwane refleksami, odpowiadają poszczególnym organom człowieka. Poprzez pracę na odpowiednich refleksach terapeuta pomaga zmniejszyć i likwidować problemy zdrowotne pacjenta np.: ból karku, bóle żołądkowe, stres i wiele innych dolegliwości. Refleksologia w wielu krajach na świecie znalazła swoje miejsce w szpitalach jako doskonałe uzupełnienie medycyny stosowanej


Masaż refleksologiczny stóp polega na uciskaniu precyzyjnie określonych punktów na stopach, które odpowiadają określonym częścią ciała ludzkiego. Dodatkowo podczas masażu stóp pobudzanych jest sześć głównych meridianów, które przez nie przebiegają.
Koncepcja meridianów (kanałów energetycznych) stanowi podstawę, na której opiera się praktyka refleksologii i akupunktury. Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej energia życiowa przepływa przez ciało właśnie wzdłuż meridianów. Stagnacja energii w którymkolwiek z kanałów jest przyczyną choroby. Sześć meridianów- które przenikają przez główne narządy- znajduje swoje odzwierciedlenie w stopach, a w szczególności w palcach.W związku z tym pobudzanie stóp pomaga oczyścić blokady w meridianach i wpływa pozytywnie na proces samoleczenia organizmu.


Wskazania do zabiegu refleksoterapii stóp

Każdy stan wytrącenia organizmu z homeostazy jest wskazaniem do wykonania zabiegu refleksoterapii:
- Stany zaburzeń fizycznych i psychicznych
- Migreny
- Nadciśnienie i niedociśnienie tętnicze
- Udary mózgu, niedowłady
- Choroby układu pokarmowego
- Stany permanentnego zmęczenia ( to coś dla mnie)!!!!
- Stres, depresja, bezsenność
- Nadpobudliwość u dzieci
- Alergia, łuszczyca, astma, infekcje
- Uzależnienia

Optymalna seria terapeutyczna powinna liczyć od 8 do 10 zabiegów wykonywanych co drugi lub trzeci dzień. W przypadku poważniejszych, przewlekłych chorób zalecane jest przedłużenie serii nawet do 15 zabiegów.
W celu zachowania zdrowia, po zakończeniu serii , wskazane jest powtarzanie pojedynczych zabiegów co dwa trzy tygodnie.

Przyznam, że pierwsze zabiegi nie należały do najprzyjemniejszych...Bolało i to bardzo..Nie domyślałam się nawet jakie napięcie siedzi w naszych stopach...Ale później było już lepiej :) po mojej twarzy było niestety widać, że organizm oczyszcza się z toksyn. Na szczęście było to chwilowe :)

Ciekawi mnie masaż refleksologiczny dłoni!!! Znacie go?? byłyście na takim??


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz