środa, 10 lipca 2013

Początek

Od czego zacząć.. Najlepiej od początku

Na pierwszej wizycie w Klubie 17.06.2013 roku, przed przystąpieniem do programu dostałam skierowanie na badania ogólne do współpracującej z Tuanem Przychodni CMP w Piasecznie. Wiadomo, przede mną bardzo duży wysiłek fizyczny i musieli sprawdzić czy nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych,aby intensywnie ćwiczyć, korzystać z atrakcji SPA oraz spożywać produkty o zmiennej ilości białka, węglowodanów itp.Wszystko oczywiście w trosce o moje bezpieczeństwo . Po wykonaniu badań i odebraniu wyników umówiono mnie na konsultację z dietetyczką, zabiegowcem SPA oraz trenerem personalnym.
Czekam na akceptacje lekarza, która miała mnie przybliżyć do osiągnięcia mojego celu: „Wyglądać rewelacyjnie na własnym weselu” .
Jest zgoda jest- więc do dzieła!!

Czas na dietę!!
Przyszła pora na spotkanie z dietetyczką. Przeprowadziła ona profesjonalny wywiad żywieniowy..oto co w sobie zawierał: http://www.dayspa.tuanclub.pl/oferta/dietetyka/zakres-uslug .. Pytała dosłownie o wszystko: godziny spożywanie posiłków i napojów, ich wielkość/ilość, rodzaj, uczulenia, przebyte choroby, moje preferencje i upodobania żywieniowe itp. Słyszałam pytania:
„Co Pani lubi jeść, a czego nie?”. „Bez czego na pewno nie może Pani przeżyć ”. „Co gdyby wprowadzić to i owo do Pani diety??”. Dużo ich było, ale przebrnęłam przez zestaw pytań wzorowo. Następnie zastosowała pomiary obwodu ciała i wagi. Wydruk z wagi zawierał wszystkie ważne parametry.http://www.dayspa.tuanclub.pl/oferta/dietetyka/zakres-uslug )


Po paru dniach dostałam na maiła opracowany jadłospis na pierwszych siedem dni.A w nim.: dokładnie rozpisane posiłki, godziny ich spożywania i ,zawarta w nich ilość składników oraz co najważniejsze-sposób przyrządzania . Czytające doszłam do wniosku, że wszystko brzmi smakowicie..Okażę się jednak czy będzie smacznie

Czas na zabiegi SPA!!
Następny w kolejce czekał na mnie miły masażysta. Po wstępnym wywiadzie i pomiarach dostałam rozpisana kartę pacjenta/klienta. Oceniano: moją kondycję skóry, miejsce zaatakowane cellulitem, zmiany w budowie, jej prawidłowości lub nieprawidłowości oraz plan zabiegów na cały okres trwania programu. Super Plan ma wspomóc modelowanie mojej sylwetki. Widzę, że jest całkiem spory wybór zabiegów na ciało co bardzo mi się podoba . Będę „wymaglowana” manualne jak i przy użyciu przyrządów. Niektóre nazwy brzmią strasznie jak na przykład „Żelazko antycellulitowe”. „Eximia”Co oni będą mi robić? Prasować moje fałdy na brzuchu??, Wałkować??.... brr.... Zobaczymy!
Ale reszta jest mi znana i już troszkę mniej mnie przeraża: masaż odchudzający, drenaż limfatyczny, bańka chińska. Czekają mnie jeszcze miłe w samej formie relaksu zabiegi takie jak Algi oraz Green Coffe.

Czas na ćwiczenia sportowe!!
Ostatnim na mojej liście ważnych spraw przed przystąpieniem do programu jest pierwszy trening z trenerem personalnym. Fajnie, ze tak kompleksowo mnie badają,bo łączenie ćwiczeń, diety i zabiegów odchudzająco-detoksykujących dają niesamowite efekty w pozbyciu się nagromadzonych latami kilku centymetrów tu i ówdzie. .. Ocenił on stan mojej kondycji, wytrzymałość, siłę, oszacował możliwość. Pierwsza myśl jak go zobaczyłam: „ Kurczę większego gościa dać mi nie mogli?” Zgadnijcie który to http://www.klub.tuanclub.pl/oferta/silownia/instruktorzy

Wszystko odbyło się jednego dnia. Konsultacje były umówione jedna po drugiej. Po wypełnieniu formularzy pozostało mi tylko czekać. Wszyscy specjaliści tworzą dla mnie tzw.: „propozycję szytą na miarę”. Tłumacząc, jest to zestaw ćwiczeń, diet i zabiegów tak aby przyniosły efekt pożądany. Więc zostało mi tylko czekać.…
Mój następny post będzie opisem tego co dla mnie wymyślili

Pozdrawiam
Aga


3 komentarze:

 1. Trzymam kciuki Aga:)
  A to ważenie, to ja chyba też wykonuję nieprawidłowo;P

  OdpowiedzUsuń
 2. Aga mega wesoły ten twój blog, super się czyta jesteś urodzoną blogowiczką Kochana, trzymaj w takiej tonacji dalej.
  A co do ważenia to Ja też to robiłam źle ;)
  Pozdrowionka
  Wiola

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki Wiolu za słowa pociechy.. Postaram się dalej tak trzymać...
  Widzicie oprócz trenowania i dietowania nas.. również nas edukują.. :)

  OdpowiedzUsuń