wtorek, 6 sierpnia 2013

Sushi

Jestem na diecie nie oznacza to, że mam zamknąć się w domu by unikać pokus. Wiadomo tak było najłatwiej i najprościej :) 

Jutro znajomi chcą mnie i mojego chłopaka gdzieś wyciągnąć. Od razu pomyślałam, że na pewno będzie mi ciężko..Oni się nie odchudzają, więc będą się opychać " zakazanymi rzeczami" a ja będę siedziała popijała wodę i się śliniła.... O nie nie ma takiej opcji. Musiałam coś wymyślić  by ten wieczór nie był dla mnie straszny!!! I wymyśliłam! Za proponowałam sushi! I udało się.. Wszyscy się zgodzili..Ufff.. Dużo to lepsze od soczystych żeberek z sosem, pizzy na puszystym cieście, pseudo dietetycznych sałatek... Na pewno zdrowsze..Podobno ma dużo kalorii, ale wiadomo, że tym się nie opychamy tylko delektujemy :) 

I tak wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem.




Nienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny Omega–3
Surowa ryba jest doskonałym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które mają fundamentalne znaczenie dla naszego organizmu. Wspomagają one nasz układ odpornościowy , obniżają poziom cholesterolu we krwi , są budulcem naszej tkanki mózgowej, ujędrniają skórę i wygładzają zmarszczki, łagodzą bóle reumatyczne itd. Jedząc sushi 2-3 razy w tygodniu obniżamy ryzyko chorób układu krwionośnego i nerwowego. „Rybi tłuszcz to najlepsza profilaktyka chorób serca” Prof. Zbigniew Religa

Awokado

Jest jednym z głównych składników maki-sushi. Awokado jest bogate w białko , wysokiej jakości przyswajalne kwasy tłuszczowe dzięki czemu obniża ryzyko chorób serca. Dzięki dużej zawartości witaminy A i E awokado jest doskonałe dla naszej skóry, a składniki chemiczne zawarte w miąższu pobudzają produkcję kolagenu, która pomaga w wygładzaniu zmarszczek.

Ryż 

Ryż to przede wszystkim węglowodany czyli energia niezbędna dla naszego organizmu. Ryż to również spora ilość białka pozbawionego glutenu oraz witaminy z grupy B, polepszające naszą sprawność umysłową i fizyczną, źródło wielu minerałów. Dla ciekawskich ryż nie zawiera soli! Miska ryżu ma więcej wartośći niż kromka chleba :)

Imbir

Właściwości lecznicze imbiru odkryto już 2700 lat p.n.e Do cennych właściwości imbiru należą między innymi: działania antyseptyczne, bakteriobójcze, przeciwzapalne. Imbir silnie rozgrzewa i pobudza krążenie, dzięki czemu pobudza nasz metabolizm. I uwaga, imbir jest afrodyzjakiem!

Ocet ryżowy 

Używany od wieków jako konserwant, ma doskonałe właściwości bakteriobójcze. Wspomaga nasz układ krążenia i obniża ciśnienie krwi.

Sos sojowy 

Doskonałe źródło białka, magnezu, potasu i żelaza. Ciemny sos sojowy zawiera 10 razy więcej przeciwutleniaczy niż czerwone wino.

Chrzan wasabi

Zapobiega chorobom serca i rozwoju raka. Pomaga w walce z osteoperozą i alergiami. Jest środkiem bakteriobójczym, wspomagającym produkcję śliny i kwasów żołądkowych.

Nori

Glony nori są bogate w wartości odżywcze. Zawierają duże ilości białka i błonnika , minerałów(żelaza, cynku i potasu) i witamin z grupy A, B, C niacynę. Obniżają poziom cholesterolu we krwi. 

No więc myślę, że jak robić odstępstwa od diety to właśnie na coś takiego :-) 

Pozdrawiam

1 komentarz:

  1. Sushi jest świetne:)Też mnie kusi żeby sobie odrobinkę pofolgować i wybrać się właśnie na sushi..

    OdpowiedzUsuń